600 nafardan ziyod bolajonga yangi o‘quv yili uchun o‘quv qurollari topshirildi
🔺 O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi arafasida Chilonzor tumanidagi G‘afur G‘ulom nomidagi istirohat bog‘ida 600 nafardan ziyod bolalar ishtirokida bayram tadbiri tashkil etildi.
Tadbirda Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimova, Ijtimoiy himoya milliy agentligi Toshkent shahri boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Murodjon Zufarov, shuningdek, tegishli tashkilotlar rahbarlari va mas’ul xodimlar ishtirok etdi.
Bayram dasturi doirasida bolalar uchun turli ko‘ngilochar dasturlar va bayramona chiqishlar tashkil etilib, ularga ko‘tarinki kayfiyat ulashildi.
🎒 Tadbir yakunida 600 nafardan ziyod bolajonga yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rishlari uchun o‘quv qurollari to‘plamlari topshirildi.

School supplies for the new academic year were handed over to more than 600 children
🔺 On the eve of the 35th anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, a festive event with the participation of more than 600 children was organized in the Gafur Gulyam Recreation Park in Chilanzar District.
The event was attended by Deputy Mayor of Tashkent City Durdona Rakhimova, Deputy Head of the Tashkent City Administration of the National Agency for Social Protection Murodjon Zufarov, as well as heads and responsible employees of relevant organizations.
Within the framework of the festive program, various entertainment programs and festive performances were organized for the children, sharing a high spirit with them.
🎒 At the end of the event, sets of school supplies were handed over to more than 600 children to help them prepare for the new academic year.