Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha hisobot tinglandi
Toshkent shahar hokimligida poytaxt Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi hamda tuman bo‘limlarida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimining 2026-yil birinchi yarim yillikdagi faoliyati yuzasidan hisobot tinglandi.
Hisobotga ko‘ra, 224 nafar xodimning yillik deklaratsiyalari tahlil qilinib, manfaatlar to‘qnashuvi holatlari aniqlanmagan. Shuningdek, 14 ta davlat xaridi shartnomasi bo‘yicha kontragentlar tekshirilib, korrupsiyaga oid holatlar qayd etilmagan. Shuningdek, boshqa yo'nalishlardagi faoliyat yuzasidan ma'lumot berildi.
🛡Xodimlarning huquqiy bilimlarini oshirish, ochiqlikni ta’minlash va murojaatlar bilan ishlash borasidagi vazifalar belgilab olindi.
🏢Yunusobod tumanida Mudofaa ishlari bo‘limining zamonaviy yangi binosi foydalanishga topshirildi. Uning ochilish marosi...
25-avgust kuni Sergeli tumani Vaziyatlar markazida Toshkent shahar hokimining o‘rinbosarlari Alisher Dusmuxamedov va Dur...
2026/2027-oʻquv yilidan boshlab Toshkent shahrida joylashgan oliy taʼlim tashkilotlarida birinchi smenadagi oʻquv mashgʻ...
Tantanali marosimda bir qator viloyatlar hokimlari hamda Toshkent shahar hokimi Shavkat Umurzakovga yuksak davlat mukofo...

A report on combating corruption was heard
At the Tashkent City Administration, a report was heard on the activities of the anti-corruption system in the capital’s Main Department of Economy and Finance and its district departments for the first half of 2026.
According to the report, the annual declarations of 224 employees were analyzed, and no cases of conflict of interest were identified. In addition, counterparties under 14 public procurement contracts were checked, and no corruption-related cases were recorded. Information was also provided on activities in other areas.
Tasks were defined regarding improving the legal knowledge of employees, ensuring openness, and working with appeals.
🏢A modern new building of the Defense Affairs Department has been put into operation in Yunusabad District.The opening ...
On August 25, a seminar-training for directors of general education schools was held at the Situation Center of Sergeli ...
🔰This arrangement is aimed at the effective organization of traffic flows in the capital, reducing the load on t...
At a solemn ceremony, high state awards were presented to a number of regional hokims and Tashkent City Mayor Shavkat Um...