⚖️ KORRUPSIYAGA QARSHI KURASH: HALOLLIK — HAR BIR XODIMNING MAJBURIYATI
💲 Bugungi kunda korrupsiyaga qarshi kurashish davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlaridan biri hisoblanadi. Shu munosabat bilan, «Toshkent shahar elektr tarmoqlari» MCHJ tasarrufidagi Mirzo Ulug‘bek tuman elektr ta’minoti korxonasida “Korrupsiya — kelajak kushandasi” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
✅ Mazkur tadbirda jamiyatning Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens-nazorat bo‘limi rahbari O.O‘. Yaxshiyev hamda tuman elektr ta’minoti korxonasining mutaxassislari va ishchi-xodimlari ishtirok etdilar.
💠Davra suhbati davomida korrupsiyaning jamiyat taraqqiyotiga salbiy ta’siri, amaldagi qonunchilikda belgilangan javobgarlik choralari, shuningdek, ushbu illatning oldini olish va unga qarshi kurashishning samarali mexanizmlari atroflicha muhokama qilindi.
🔴Shuningdek, tadbir jarayonida xodimlarning korrupsiyaga qarshi kurashish borasidagi fikr-mulohazalari tinglanib, amaliy takliflari ko‘rib chiqildi.
➡️Yakunida korrupsiyaning oldini olish, ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash hamda xodimlar o‘rtasida huquqiy ong va madaniyatni yuksaltirish maqsadida muntazam targ‘ibot-tashviqot tadbirlarini tashkil etib borish zarurligi alohida ta’kidlandi.
Va’da berganimizdek, Lutfiy ko‘chasi bilan kesishgan chorrahadan Farhod ko‘chasi chorrahasigacha bo‘lgan masofa poytaxt ...

💲 В настоящее время борьба с коррупцией является одним из приоритетных направлений государственной политики. В связи с этим в Мирзо-Улугбекском районном предприятии электроснабжения АО «Ташкентские городские электрические сети» был организован круглый стол на тему «Коррупция — враг будущего».
✅ В мероприятии приняли участие руководитель отдела по борьбе с коррупцией и комплаенс-контролю общества О.О.Яхшиев, а также специалисты и сотрудники районного предприятия электроснабжения.
💠 В ходе круглого стола подробно обсуждались негативное влияние коррупции на развитие общества, меры ответственности, предусмотренные действующим законодательством, а также эффективные механизмы профилактики и борьбы с этим явлением.
🔴 Кроме того, в процессе мероприятия были заслушаны мнения и предложения сотрудников по вопросам противодействия коррупции.
➡️ В завершение особо подчёркнута необходимость организации регулярных пропагандистско-разъяснительных мероприятий, направленных на предотвращение коррупции, обеспечение открытости и прозрачности, а также повышение правовой культуры и правосознания среди сотрудников.