Учрашувда Тошкент шаҳар ҳокими ўринбосари Шаҳноза Султанова, Сергели тумани ҳокими ўринбосари Нафиса Жўраева ва техникум директори Саодат Зулфикорова талабалар билан мулоқот қилди.
🏆 Самимий ва очиқ тарзда ўтган суҳбат давомида ёшларнинг таълим олиш шароитлари, тиббиёт соҳасидаги истиқболли режалари ҳамда уларни қийнаётган масалалар муҳокама қилинди.
🔺 Шаҳноза Султанова талабаларнинг таклиф ва ташаббусларини тинглаб, келажакда малакали кадр бўлиб етишишлари учун давлатимиз томонидан яратилаётган имкониятлар ҳақида тўхталиб ўтди.
🧠 Бу каби учрашувлар ёш мутахассисларнинг жамиятдаги ўрнини мустаҳкамлаш ва уларнинг муаммоларига ечим топишда муҳим майдон бўлиб хизмат қилади.

В мероприятии приняли участие заместитель хокима города Ташкента Шахноза Султанова, заместитель хокима Сергелийского района Нафиса Джураева и директор техникума Саодат Зульфикарова. Они провели открытый диалог со студентами, выслушали их мнения, предложения и вопросы.
🏆В ходе встречи, прошедшей в искренней и конструктивной атмосфере, были обсуждены условия обучения молодёжи, перспективы профессионального развития в сфере медицины, а также вопросы, волнующие студентов.
🔺Шахноза Султанова, ознакомившись с инициативами и предложениями молодёжи, подробно рассказала о возможностях, создаваемых государством для подготовки квалифицированных кадров, поддержки молодых специалистов и их дальнейшего профессионального роста.
🧠 Подобные встречи являются важной площадкой для прямого диалога с молодёжью, изучения её потребностей, поддержки инициатив и укрепления роли молодых специалистов в обществе.