🏆 ЮНУСОБОД ТУМАНИДАГИ 239-МАКТАБ ЎҚУВЧИЛАРИ РЕСПУБЛИКА ЧЕМПИОНИ!
Юнусобод туманидаги айрим фанлар чуқур ўқитиладиган 239-сонли мактаб ўқувчилари жорий йилнинг 6–10 май кунлари спортнинг «WUSHU SANDA» йўналиши бўйича ўтказилган Республика чемпионатида юқори натижаларни қўлга киритишди.
🏆 Ёш спортчиларимиз жами 16 та медалга (11 та олтин, 2 та кумуш ва 3 та бронза) сазовор бўлишди.
🥇 Олтин медал соҳиблари: • Рахимов Лазизжон (2-“Б” синф) • Баходиров Мирҳосил (4-“А” синф) • Абдуллаев МуҳаммадЮсуф (3-“А” синф) • Рахматжонов Сарвар (5-“Б” синф) • Умархўжаев Абдуқаҳҳор (7-“А” синф) • Мирвосидов Абдувоҳид (11-“В” синф)
🥈 Кумуш медал соҳиби: • Рахимов Комилжон (5-“А” синф)
✅ Спортчиларни мусобақага мактабнинг жисмоний тарбия ўқитувчиси ва тренери Азамат Хабиров тайёрлади.

🏆 УЧЕНИКИ ШКОЛЫ № 239 ЮНУСАБАДСКОГО РАЙОНА — ЧЕМПИОНЫ РЕСПУБЛИКИ!
Ученики специализированной школы № 239 Юнусабадского района с углублённым изучением отдельных предметов показали высокие результаты на Республиканском чемпионате по ушу-санда, который проходил с 6 по 10 мая текущего года.
🏆 Наши юные спортсмены завоевали в общей сложности 16 медалей (11 золотых, 2 серебряных и 3 бронзовых).
🥇 Обладатели золотых медалей: • Рахимов Лазизжон (2-“Б” класс) • Баходиров Мирхосил (4-“А” класс) • Абдуллаев МухаммадЮсуф (3-“А” класс) • Рахматжонов Сарвар (5-“Б” класс) • Умарходжаев Абдукаххор (7-“А” класс) • Мирвосидов Абдувохид (11-“В” класс)