✅ «Янги Сергели» маҳалласи профилактика инспектори Б.Алижоновнинг хизмат фаолияти ва яшаш шароити билан яқиндан танишиш мақсадида Сергели тумани ҳокими Д.Исматов, туман прокурори Ў.Дауланов ҳамда туман ИИОФМБ бошлиғи Б.Анваров ходимнинг хонадонида бўлиб, оилавий шароити ва муаммоларини ўрганиб, мавжуд ижтимоий масалаларни жойида ҳал этиш чораларини кўрдилар.
✅Хусусан, инспекторнинг оила аъзоси саломатлигини тиклаш учун зарур шароитлар яратилиб, барча керакли дори-дармон воситалари етказиб берилди. Бу каби амалий ғамхўрлик ходимнинг руҳиятини кўтариш билан бирга, унинг ўз хизмат вазифасига бўлган масъулиятини янада оширади. Оиласи тинч ва хотиржам бўлган ходим эл-юрт осойишталиги йўлида самарали ва садоқат билан хизмат қилади.
✔️ Маҳаллабай ишлаш тизимининг бу каби намунали ташкил этилиши нафақат ходимларни ижтимоий қўллаб-қувватлашга, балки ҳудудда жиноятчиликнинг олдини олиш ва хавфсизликни таъминлашга хизмат қилади.

✅ С целью ознакомления с условиями службы и проживания участкового инспектора профилактики махалли «Янги Сергели» Б. Алижонова глава Сергелийского района Д. Исматов, прокурор района Ў. Дауланов и начальник районного управления внутренних дел Б. Анваров посетили дом сотрудника. Они изучили семейные условия и проблемы, а также приняли меры по решению существующих социальных вопросов на месте.
✅ В частности, были созданы необходимые условия для восстановления здоровья члена семьи инспектора, а также предоставлены все требуемые лекарственные средства. Такая практическая забота не только поднимает моральный дух сотрудника, но и значительно повышает его ответственность при исполнении служебных обязанностей. Сотрудник, чья семья живёт в мире и спокойствии, эффективно и преданно служит делу обеспечения спокойствия и благополучия народа.
✔️ Подобная образцовая организация системы работы по принципу «махаллабай» (работа через махалли) служит не только социальной поддержке сотрудников, но и предотвращению преступности на территории и обеспечению безопасности.