Инсон манфаати ва аҳоли розилигини таъминлаш давлат сиёсатининг устувор йўналишларидан бири ҳисобланади. Айниқса, хотин-қизларни қўллаб-қувватлаш, уларнинг муаммоларини ўз вақтида эшитиш ва амалий ечим топиш борасида тизимли ишлар изчил давом этмоқда.
➡️ Шу мақсадда бугун Яккасарой тумани Халқ қабулхонасида туман ҳокими ўринбосари – Оила ва хотин-қизлар бўлими бошлиғи Дилфуза Расулмуҳамедованинг навбатдаги шахсий қабули ўтказилди.
👍 Қабул давомида фуқаролар томонидан ишга жойлашиш, уй-жой билан боғлиқ масалалар, таъмирлаш ишлари, субсидия олиш ҳамда бошқа ижтимоий масалалар юзасидан мурожаатлар билдирилди.
👉 Мурожаатларнинг аксарияти жойида ижобий ҳал этилди. Қўшимча ўрганиш талаб этадиган масалалар эса масъул ташкилотлар иштирокида назоратга олиниб, уларнинг ижросини таъминлаш учун аниқ муддатлар белгилаб берилди.

Обеспечение интересов человека и согласия населения является одним из приоритетных направлений государственной политики. В частности, системная работа по поддержке женщин, своевременному выслушиванию их проблем и поиску практических решений последовательно продолжается.
➡️ С этой целью сегодня в Народной приёмной Яккасарайского района состоялся очередной личный приём заместителя хокима района — начальника отдела семьи и женщин Дилфузы Расулмухамедовой.
👍 В ходе приёма граждане обращались по вопросам трудоустройства, жилья, ремонтных работ, получения субсидий и другим социальным вопросам.
👉 Большинство обращений было решено положительно на месте. Вопросы, требующие дополнительного изучения, взяты на контроль с участием ответственных организаций, для обеспечения их исполнения установлены конкретные сроки.